Tanie ustawowe ubezpieczenia społeczne Lex Loci Laboris

Optymalizacja ZUS

Zatrudniamy absolwentów Wydziału Prawa i Ekonomii. Posiadamy doświadczenie.

Jak płacić tani ZUS?

Płacisz tylko za rejestrację i zakwaterowanie. Pracodawca opłaca twoje składki.

Doświadczenie

Uzyskaliśmy wiele pomyślnych decyzji dla firm i osób wyrejestrowanych z ZUS.

Firma za "0" zł

Oto dlaczego warto mieć teraz firmę w Niemczech. Zobacz w jaki sposób możesz więcej...

Optymalizacja ZUS

Masz pytania? Napisz

agencja@minizus24.pl

Pomagamy znależć pracodawcę i wyrejestrować się z ZUS

Nasz serwis ułatwi Ci rejestrację oraz możliwość zatrudnienia w innym Państwie EU gdzie pracodawca będzie opłacał Twoje składki ubezpieczeniowe. Dzięki temu nie będziesz już zobowiązany opłacać składek w Polsce. Szybko, bez ryzyka, bez problemów.

Niemcy (3 lata) 350 zł + 36 miesięcy x 350 zł = 12950 zł
Anglia (3 lata) 2500 zł + 36 miesięcy x 495 zł =21160 zł
Polska (3 lata) 36 miesięcy x 1035 zł = 37270 zł

Powyżej przedstawiamy przykładowe wyliczenie całkowitych kosztów utrzymania ubezpieczenia przez okres 3 lat. Jednorazowy koszt dokonania rejestracji w Niemczech wynosi 350 zł (tylko koszty) w Anglii ok. 2500 zł (pobyt+koszty).

Precedura rejestracji

Przygotuj dane do rejestracji i wypełnij formularz. Poczekaj na kontakt, przedstaw warunki, otrzymasz informacje. Kolejnym krokiem będzie wyrejestrowanie się z ZUS. Następnie zbierasz dokumentację. Na koniec otrzymujesz potwierdzenie podlegania pod ubezpieczenie innego systemu, możesz przedstawić to w ZUS i NFZ.

Cały czas będziesz objęty/-a ustawowym ubezpieczeniem społecznym. Zwykle polski ZUS przestajesz płacić już od pierwszego dnia kolejnego miesiąca.

Zapoznaj się: Procedura zmiany ubezpieczenia ustawowego.

Podstawy prawne

Artykuł 13 pkt 3 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 883/2004 w sprawie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego wskazuje, że "osoba, która normalnie wykonuje pracę najemną i pracę na własny rachunek w różnych państwach członkowskich podlega ustawodawstwu państwa członkowskiego, w którym wykonuje swą pracę najemną ...".

Osoba zatrudniona choćby na 1/20 etatu w jednym państwie UE, która prowadzi działalność w innym państwie, opłaca składki wyłącznie w państwie wykonywania pracy najemnej. W ten sposób zatrudnienie na cząstkę etatu np. w Niemczech umożliwia legalne wyrejestrowanie się z ZUS.

Zobacz też: ZUS / Ustawodawstwo, ZUS / Rozporządzenia, ZUS / Wyrejestrowanie płatnika składek, Przewodnik dla pracowników w EU, W którym kraju możesz być ubezpieczony.

Bezpieczeństwo

W interecie znajdziesz wiele różnych artykułów prasowych i opinii użytkowników dotyczących tzw. optymalizacji ZUS. Jedni sobie chwalą, inni ostrzegają. Obserwujemy sprawy klientów i cały proces administracyjny już od wielu lat. Prawda jest taka że kiedy masz kontrolę nad ubezpieczeniem i wiesz że podstawy są solidne to nie masz się czego obawiać. Przepisy wykonawcze i prawo administracyjne jest po Twojej stronie.

Oferujemy optymalizację tzw. drugiej generacji. Już dawno rozwiązaliśmy problemy łańcucha pośredników i niskiej rentowności składek emerytalnych. Wbrew pozorom bardzo pomaga nam ZUS który wszystkie właściwe przepisy publikuje na swoich stronach. Urzędnicy postępują tak jak jest napisane i z góry wiadomo jakie są ich kryteria przy wydawaniu orzecznictwa.

Zagrożenia

Pamiętaj! Nie oferujemy tzw. fikcyjnego zatrudnienia. Zgłaszając się do pracy w innym Państwie EU robisz to na własną odpowiedzialność. W razie problemów i niejasności co należy zobić niezwłocznie kontaktuj się z nami lub opiekunem ze strony pracodawcy.

Pytania

Kto pyta nie błądzi. Zapraszamy do kontaktu mailowego. .